Facebook

Instagram

Specjalne podziękowania dla ABODE Koło Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Common KN Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy przygotowali dla nas identyfikację wizualną.

Zmień piec

<smog>
 

Jesteśmy Asystentami w programie Zmień piec , pomagamy i doradzamy na Ołbinie co zrobić i jak uzyskać na to dofinansowanie. Zapraszamy do kontaktu w godzinach pracy naszych dyżurów:

- Poniedziałki 14-19
- Wtorki 9-14

w Ołbińskim Centrum Aktywności Lokalnej Stowarzyszenie Żółty Parasol

ul. Prusa 37-39 lub tel.  500112802  /   500112806

"Akcja „Zmień piec" jest elementem kampanii „Wrocław bez smogu" realizowanego przez Urząd Miejski Wrocławia. Do końca 2024 roku miasto przeznaczy 330 mln złotych na działania związane z likwidacją pieców.
Nawet 20 tysięcy złotych na likwidację pieca wraz z wymianą okien oraz zwolnienie z czynszu w mieszkaniach komunalnych, których najemcy zlikwidują piec. Ponadto nawet 4 tysiące złotych rocznie dopłaty do rachunków i spotkania z doradcami energetycznymi na osiedlach – tak Wrocław zamierza walczyć ze smogiem.
We Wrocławiu po 2024 roku nie powinny już funkcjonować piece pozaklasowe oraz piece najniższych klas (pierwszej i drugiej). Zaś do 2028 roku mają być usunięte, z nielicznymi wyjątkami, wszystkie piece na paliwa stałe. To wynika z uchwały antysmogowej przyjętej przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego."
W kolejnych latach kwoty dofinansowań będą maleć, zatem jeżeli macie taki piec to nie zwlekajcie!
Więcej informacji: www.zmienpiec.pl
13 lipca 2020