Facebook

Instagram

Specjalne podziękowania dla ABODE Koło Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Common KN Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy przygotowali dla nas identyfikację wizualną.

Przyjmujemy darowizny na rachunek bankowy nr

85 1600 1433 1889 3852 2000 0001

Fundacja Plastformers

ul. Rakowiecka 50/2,

50-422 Wrocław, NIP:898 225 27 00

Oferujemy warsztaty edukacyjne z recyklingu/ upcyklingu plastiku w maszynach Precious Plastic. Uczestnicy mogą na nich dowiedzieć się o rodzajach, właściwościach tworzyw sztucznych; które lepiej wybierać (jeżeli już musimy), a które unikać; o dobrych nawykach konsumenckich; o problemach gospodarki obiegu zamkniętego. A to wszystko w trakcie procesu rozdrabniania i przetwarzania cennego tworzywa w nowe unikatowe doniczki, gotowe do zielonych nasadzeń.

Doniczki z nakrętek plastikowych

 Oferujemy permakulturowe warsztaty ogrodnicze polegające na projektowaniu i tworzeniu systemów regeneratywnych (m.in. obieg zamknięty materii organicznej, bezorkowe zdrowe życie glebowe), zwiększających retencję wodną (przeciwdziałanie skutkom suszy) i bioróżnorodność (dążenie do równowagi systemu, w tym zmniejszenia chorób i szkód upraw).

 Inspirujemy się wzorcami płynącymi z natury (np. ściółkowanie),

a projektowanie i wykonanie odbywa się po przeprowadzeniu uważnej obserwacji warunków danego miejsca (np. specyficznych mikroklimatów), w połączeniu z kontekstem jaki ma zostać nadany (np. lepiej mieć rośliny wieloletnie przy rzadkich nakładach pracy)

Warsztaty ogrodnicze

Kontakt

Kontakt

 Oferujemy warsztaty florystyczne. Razem stworzymy wianki, bukiety kwiatowe, wieńce świąteczne oraz stroiki. 

Warsztaty florystyczne

Kontakt

Więcej o permakulturze

Warsztaty