FUNDACJA

PLASTFORMERS

WARSZTATY

Oferujemy warsztaty edukacyjne z recyklingu/upcyklingu plastiku w maszynach Precious Plastic. Uczestnicy mogą na nich dowiedzieć się o rodzajach, właściwościach tworzyw sztucznych; które lepiej wybierać (jeżeli już musimy), a które unikać; o dobrych nawykach konsumenckich; o problemach gospodarki obiegu zamkniętego. A to wszystko w trakcie procesu rozdrabniania i przetwarzania cennego tworzywa w nowe unikatowe doniczki, gotowe do zielonych nasadzeń.

Doniczki z nakrętek plastikowych

Oferujemy permakulturowe warsztaty ogrodnicze polegające na projektowaniu i tworzeniu systemów regeneratywnych (m.in. obieg zamknięty materii organicznej, bezorkowe zdrowe życie glebowe), zwiększających retencję wodną (przeciwdziałanie skutkom suszy) i bioróżnorodność (dążenie do równowagi systemu, w tym zmniejszenia chorób i szkód upraw).

Inspirujemy się wzorcami płynącymi z natury (np. ściółkowanie),

a projektowanie i wykonanie odbywa się po przeprowadzeniu uważnej obserwacji warunków danego miejsca (np. specyficznych mikroklimatów), w połączeniu z kontekstem jaki ma zostać nadany (np. lepiej mieć rośliny wieloletnie przy rzadkich nakładach pracy)

Warsztaty ogrodnicze

Kontakt

Kontakt

Więcej o permakulturze

Lubisz naszą działalność i chcesz wesprzeć finansowo?

Trafiłeś w odpowiednie miejsce :)

Przyjmujemy darowizny na rachunek bankowy nr

85 1600 1433 1889 3852 2000 0001

Fundacja Plastformers,

ul.Św.Wincentego 25 A,C 

50-252 Wrocław, NIP: 8982252700